Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

Виховний план I семестр 2024/2025 н.р.

Дата: 20 жовтня 2024 о 12:31, Оновлено 20 жовтня 2024 о 12:33

страница 6 | Желто голубой квадрат Изображения – скачать бесплатно на  Freepik      «ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор ліцею

Н. МИКОЛАЄНКО

І. САПАЧУК

«28»  серпня 2024 р.

План

виховної роботи

Яблунецького  ліцею

на 2024/2025 н. р.

Розглянуто та затверджено

на засіданні педагогічної ради ліцею

  28 .08.2024 року

 
 

         Розділ 2. Пріоритетні цілі, завдання та напрямки виховної роботи

на 2024/2025 навчальний рік

Виховання в умовах війни надає новий імпульс духовному оздоровленню молоді, формуванню в Україні громадянського суспільства, яке передбачає трансформацію громадянської свідомості, моральної, правової культури особистості, розквіту національної самосвідомості і ґрунтується на визнанні пріоритету прав особистості. Воно має стимулювати розвиток суспільства, яке функціонує на засадах гуманізму, свободи, верховенства права, соціальної справедливості, гарантує умови для зростання добробуту людей.

У новому 2024/2025 навчальному році педагогічні працівники ліцею працюватимуть над виховною проблемою: «Виховання учня як громадянина України, національно свідомої, життєво і соціально компетентної особистості, здатної до підприємливості й ініціативності, самовдосконалення та самореалізації у суспільстві в умовах Нової української школи».

Основною метою у вихованні учнів у 2024/2025 навчальному році буде формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

У роботі з учнями педагогічним працівникам необхідно керуватися Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Національною стратегією розвитку освіти в Україні та виданими у відповідності з наказами методичними рекомендаціями з питань організації виховної роботи у навчальних закладах та здійснювати виховну діяльність у відповідності до наступних ключових напрямів:

Завдання виховної роботи:

  • Формування особистості-патріота України;
  • Забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей;
  • Формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування здорового способу життя;
  • Розвиток творчих здібностей, підтримка обдарованих учнів;
  • Впровадження заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя.

Цілі виховної роботи ліцею:

  • виховувати повагу до Конституції, законів України, державної символіки;
  • укріплювати розуміння взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
  • утверджувати в свідомості й почуттях учня патріотичні цінності, переконання і повагу до культурно-історичного минулого України;
  • сприяти набуттю здобувачами освіти патріотичного досвіду на основі:
  • готовності до участі в процесах державотворення;
  • уміння визначати форми й способи участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади;
  • спроможності дотримувати законів і захищати права людини;
  • готовності взяти на себе відповідальність;
  • здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.
  • формувати мовленнєву культуру, толерантне ставлення до інших народів, культур і традицій;
  • утверджувати гуманістичну моральність як основу громадянського суспільства;
  • культивувати кращі риси української ментальності, як-то працелюбність, свободолюбство, справедливість, доброта, чесність, бережне ставлення до природи;
  • підвищувати престиж військової служби, культивувати ставлення до солдата як до захисника України, героя;
  • виховувати нетерпимість до українофобства, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму тощо.

Зусилля педагогів мають бути спрямовані на формування у здобувачів освіти національної свідомості та почуття патріотизму; високого рівня навчальної та соціальної активності; дотримання моральних та естетичних норм у громадському й особистому житті; відсутність правопорушень, їх запобігання; взаємної поваги у спілкуванні.

Увага педагогічного колективу спрямована та підтримку психологічного стану дітей та адаптацію дітей ВПО. Важливо стежити, щоб діти адекватно сприйняли новачка, щоб вчасно запобігти можливому булінгу. Основне завдання батьків — навчити дитину розуміти й відстоювати власні кордони та не переходити межі кордонів інших. Діти не повинні боятися казати про те, що їм неприємно, та мають звернутися по допомогу до дорослих, якщо цькування не припиняються. У цьому разі батькам треба обговорити проблему з класним керівником і шкільним психологом, а вони вже мусять поспілкуватися з батьками кривдників

Складовою частиною виховної роботи є шкільне самоврядування, яке є однією із важливих умов залучення учнів до громадської діяльності. Самоврядування  має стати для учнів справжньою школою демократії, школою громадянського становлення підростаючого покоління.

Педагогічними працівниками школи планується забезпечити неухильне виконання спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 16.01.2004 № 5/34/24/11 "Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення".

Велику увагу необхідно приділяти учням, які виховуються у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, з метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми. Класним керівникам школи необхідно здійснювати:

  • внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги з боку педагогічного працівника, соціального педагога;
  • інформувати служби у справах дітей;
  • здійснювати психолого-педагогічний супровід таких дітей;
  • контролювати відвідування ними навчальних занять та якість навчання; активно залучати до громадської.

Головна мета виховної роботи – створення цілісної системи виховної роботи на основі «Основних орієнтирів виховання учнів 1- 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Виховання – це цілеспрямована діяльність, яка здійснюється в системі освіти, орієнтована на створення умов для розвитку духовності зростаючої особистості на основі загальнолюдських і національних цінностей, надання допомоги в життєвому самовизначенні, громадянській і професійній компетентності та цілісній самореалізації.

Засадами сучасного виховання є:

Гуманізм – система ідей і поглядів на людину як на найбільшу соціальну цінність, створення умов для її повноцінного життя і психо-фізичного, духовного та соціального розвитку;

Дитиноцентризм – наскрізний принцип виховного процесу, що орієнтує на незаперечне визнання цінності у житті людини періоду дитинства, соціальні, вікові та індивідуальні потреби учня в освітньому процесі, його активну участь у шкільному житті та прийнятті рішень.

Холізм – виявляється у єдності навчання, виховання та розвитку. Єдності цілей виховання. Узгодження підходів у вихованні особистості дитини у школі, сім’ї та позашкільному закладі освіти.

Патріотизм - особливе, тобто безумовне і високосмислове почуття-цінність, яке характеризує ставлення особистості до народу, Батьківщини, держави та до самої себе. Базовими складниками почуття патріотизму є: любов до Батьківщини, народу, родини; діяльнісна відданість Батьківщині; суспільно значуща цілеспрямованість; гуманістична моральність; готовність до самопожертви; почуття власної гідності.

Повага – виявляється у повазі до особистості учня, незалежно від його віку, статусу та національної приналежності, дотримання його прав і свобод; недопустимість приниження честі та гідності, фізичного або психічного насильства, дискримінації за будь-якими ознаками. Орієнтує на взаємоповагу педагогів, учнів, батьків.

Рівність – визнання унікальності кожної дитини, в тому числі і з особливими потребами; недопустимість дискримінації дітей, зокрема й через формулювання неадекватних вимог до їхніх досягнень; допомога дітям і їхнім батькам у розкритті та реалізації здібностей і талантів дитини; визнання рівності особистісних позицій, відкритість і довіру між партнерами організації освітнього процесу.

Діалогічність – налагодження субʼєкт-субʼєктної взаємодії та спілкування між учасниками виховного процесу; створення умов в освітньому середовищі для налагодження порозуміння, самовираження, вільного висловлювання і можливості бути почутим; узгоджене розв’язання виховних проблем і досягнення виховних цілей.

Проектування цілісного виховного простору. Передбачає розвиток соціально-педагогічної парадигми виховання, використання у практиці виховання форм і соціально-педагогічних технологій, що сприяють: профілактиці негативних соціальних явищ (наркоманії, девіантної, суїцидальної поведінки, поширенню ВІЛ/СНІДу, злочинності та інше), утвердженню здорового способу життя; підтримці особистісного розвитку; оптимізації взаємодії групи і особистості; формуванню толерантності, патріотизму, інших базових соціальних цінностей, соціально-значущих якостей; створенню сприятливого для життя і діяльності довкілля; розгортання доброчинності (тобто волонтерства) тощо. Соціально-педагогічна парадигма виховання вибудовується навколо соціально-значущих цілей і цінностей, та тих концептуальних ідей, можливих механізмів їх реалізації, що стратегічно працюватимуть на цілісний підхід у подоланні негативних соціальних явищ, активізацію громади у цьому процесі, пошук та впровадження інновацій, що передбачають необхідний позитивний соціальний ефект.

Соціально-педагогічна солідарність. Орієнтує на згуртування, солідарну єдність суспільства навколо соціально-значущої мети виховання шляхом інтеграції виховних сил суспільства у побудові цілісного виховного простору та вибудовування стратегії і тактики педагогічно доцільної взаємодії громадянського суспільства і владних структур у розв’язанні актуальних соціально-педагогічних проблем і задач на основі співпадання особистісних, суспільних і державних інтересів у вихованні підростаючих поколінь.

Наукові підходи до сучасного виховання

Особистісно орієнтований методологічний підхід спирається на синтез встановлених психологічною та педагогічною наукою закономірності функціонування та розвитку особистості дитини у закладах загальної середньої освіти та розкриває особливості формування моральної самосвідомості дітей цього віку, особистісні трансформації, пов’язані з визначенням і вибором моральних цінностей.

Особистісно орієнтований підхід забезпечує право особистості на вільний вибір тих чи інших духовно-моральних цінностей, вироблення власної ціннісної позиції, та можливість у достойній для неї практичного втілення, долаючи дисгармонію у різноманітних життєвих ситуаціях та стверджуючись у моральному досвіді, поведінці, спілкуванні, діяльності.

Особистісно орієнтований підхід дозволяє зосередити увагу педагога на особистості дитини, її власному моральному досвіді, внутрішньому світі, що сприяє розкриттю творчого потенціалу вихованців, їхніх кращих моральних якостей, утверджує свободу морального вибору, а також протистоїть усередненню чи нівелюванню особистості.

Вибір у межах особистісно орієнтованого виховання гуманної поведінкової тактики сприяє створенню єдиного емоційно-чуттєвого діапазону вихователя і вихованця як умови самотворення і набуття власної відповідальної свободи дитиною.

Особистісно орієнтований підхід не обмежується лише виховними впливами на дитину, а будується на міжособистісній комунікації (діалогові) вихователя і вихованця і передбачає відповідність моральних завдань, які стоять перед дитиною її віковим особливостям, моральному і життєвому досвіду у з’ясуванні для себе смислу життя і найважливіших цінностей.

Аксіологічний підхід у взаємозв’язку з гуманістичним та особистісно орієнтованим методологічними підходами відіграє важливу роль у практичному і теоретичному осягненні особистістю моральних цінностей та усвідомленню їх можливостей у задоволенні моральних і духовних потреб. Згідно аксіологічного підходу моральні цінності не можуть існувати поза людиною і без людини, а виступають результатом її життєдіяльності, духовно-моральним надбанням. Рефлексія є неодмінною умовою усвідомлення власного вибору моральних цінностей та права іншого на такий вибір. Моральні цінності не можуть нав’язуватись особистості, оскільки вони є індивідуальними, такими якими їх бачить і розуміє сама особистість, як інтерпретує, виходячи з власного життєвого і морального досвіду, яким чином визначає життєві пріоритети.

Виховання дітей у закладах загальної середньої освіти не може здійснюватись спонтанно, а потребує врахування викликів часу та потреб самої особистості у цьому контексті.

Середовищний підхід розкривається у контексті виховного потенціалу освітнього середовища, в особливостях психологічного мікроклімату, полікультурному змісті шкільного виховання як співбуття і співдіяльності, міжособистісної взаємодії учнів і педагогів різних національностей і етносів, вивчення культури різних народів, толерантного ставлення до її носіїв та ґрунтується на комплексі науково-філософських уявлень про те, чим є особистість і середовище та як вони пов’язані між собою. Цей підхід ураховує, що в результаті взаємодії середовища й особистості постає спосіб її життя, основні риси якого обумовлюються умовами середовища. Він тлумачить середовище як засіб виховання і як технологію опосередкованого управління (через середовище) процесом формування і розвитку особистості підлітка.

Прагнення педагогів віднайти шляхи гармонізації відносин, пом’якшення впливу кризових факторів і способи залучення учнів до соціально значущої спільної діяльності втілюються у педагогізації середовища, інтеграції виховних впливів значущих дорослих і референтних однолітків, посиленні його превентивності.

Превентивна складова виховного середовища закладу освіти забезпечується упорядкуванням сукупності організаційно-педагогічних умов, взаємодія й інтеграція яких забезпечує соціально-правову підтримку розкриття внутрішнього потенціалу, духовного розвитку і самореалізації особистості; сприяє виробленню нею ціннісного ставлення до себе, природи і суспільства; зменшує негативні впливи соціуму на дитину.

Компетентнісний підхід забезпечує використання набутих особистістю духовно-моральних цінностей у відповідній практико-орієнтованій поведінці (у системі вчинків), гуманістичному спілкуванні, душевно-продуктивних та емоційних контактах.

Компетентнісний підхід сприє поєднанню та інтегруванню теорії і практики в осягненні дітьми моральних і життєвих цінностей, здатність застосовувати отриманні знання у різних життєвих ситуаціях, використанню сучасних педагогічних технологій.

Компетентнісний потенціал виховання

№ з\п

Ключова

компетентність

Ціннісні ставлення та практичні здатності

1

Спілкування державною (і рідною мовою у разі відмінності) мовами

Ціннісне ставлення:

усвідомлення ролі рідної (державної) мови як механізму національної і етнічної самоідентифікації, збереження світового мовного різноманіття, способу збереження культурних традицій і стратегій, аудіо- та візуалізацію культурного різноманіття свого народу;

- любов до української мови;

– усвідомлення ролі української мови в особистому житті, а також у житті нації і держави;

– спілкування українською мовою у школі та поза школою

Практична здатність:

– розуміти українську мову;

– послуговуватися державною мовою в різноманітних життєвих ситуаціях та дотримуватися мовного етикету;

– застосовувати різноманітні комунікативні стратегії залежнов ід мети спілкування;

– формулювати чітко думки, дискутувати, наводити аргументи, відстоювати власну думку;

– уміти правильно викоритовувати термінологічний апарат, спілкуватися в процесі начально-пізнавальної діяльності;

–розвʼязувати конфлікти за допомогою спілкування;

–популяризувати ідеї гуманізма, добра та краси;

  • протистояти засміченості мови, лайливим словам

2

Спілкування

іноземними мовами

Ціннісне ставлення:

- усвідомлення ролі іноземної мови як механізму глобалізації, як запоруки зручності самореалізації в умовах закордоння;

ціннісне ставлення до культурних надбань різних народів, соціальної рівності;

– позитивне сприйняття інакшості та інтерес до культурних відмінностей;

– толерантне ставлення до представників різних народів і культур;

– запобігання проявам ксенофобії, нетерпимості і расизму

Практична здатність:

– готовність прийняти представників інших культур такими, якими вони є;

– знати і за потреби спілкуватися мовами інших народів;

– володіти навичками міжкультурної взаємодії;

– запобігати міжетнічним і міжкультурним конфліктам;

– уміти розв’язувати конфліктні ситуації та знаходити компроміси

3

Математична    компетентність

Ціннісне ставлення:

– усвідомлення важливості математичного мислення та математичних знань у життєдіяльності людини;

– розуміння цілісної картини світу, закономірності розвитку суспільства, людських відносин, небезпек у застосуванні маніпулятивних технологій;

– дотримування логіки і послідовності у мисленні та діях;

– протистояння маніпулятивним впливам

Практична здатність:

– розвивати критичне мислення;

– аналізувати, систематизувати і сентизувати інформацію;

– установлювати причиново-наслідкові зв’язки;

– виокремлювати головні та другорядні цілі, ризики поведінки, ризиковані життєві ситуації й обирати шляхи їх вирішення

4

Компетентності у природничих науках і технологіях

Ціннісне ставлення:

– розширення і поглиблення знань про предметний світ, сферу людських відносин та про себе;

– критичне оцінювання результатів людської діяльності у природному середовищі

Практична здатність:

– готовність до саморозвитку і опанування сучасними технологіями;

– використовувати сучасні технології у своїй діяльності;

– брати участь у дослідній і проектній діяльності

5

Інформаційно-цифрова компетентність

Ціннісне ставлення:

– здійснення пошукової діяльності та виконання задач за алгоритмом;

– уміння працювати з різними Інтернет-ресурсами;

– розпізнавання достовірних і недостовірних джерел інформації;

– протистояння Інтернет-агресії, Інтернет-булінгу тощо

Практична здатність:

– уміти викоритовувати різні способи пошуку корисної інформації в довідникових джерелах (зокрема, за допомогою інформаційно-комунікативних технологій), критично мислити в процесі збору та обробки інформації;

– дотримуватися етикету;

– критично відбирати Інтернет-інформацію;

– дотримуватися правил безпеки в Інтернет мережі та здатність протистояти інтернет-ризикам та маніпулятивним технологіям у ЗМІ та рекламі, соціальних мережах, комп’ютерних іграх

6

Уміння вчитися

 впродовж життя

Ціннісне ставлення:

– визначення мети та цілі власного життя і діяльності, планування й організація життя;

– визначення близьких, середніх і далеких перспектив, розроблення стратегії життя;

– уміння працювати самостійно і в команді;

– користування різними джерелами інформації;

– розширення знаннєвої та емоційної сфери, власні уявлення про життя;

– застосовування різних поведінкових і комунікативних стратегій відповідно до мети діяльності та конкретної ситуації

Практична здатність:

– уміти моделювати власний освітній розвиток, аналізувати, контролювати, корегувати й оцінювати результати освітньої діяльності;

– прагнути оволодівати новими знаннями та навичками;

– готовність удосконалювати свої моральні, морально-вольові якості та навички поведінки впродовж життя;

– розуміти необхідності роботи над собою

7

Ініціативність і підприємливість

Ціннісне ставлення:

– аналізування життєвих ситуацій;

– презентування власної ідеї та ініціативи;

– формулювання власних пропозицій, рішень;

– виявлення лідерських якостей;

– усвідомлення ціннісного змісту грошей, праці і рівності прав людей, праці батьків;

– засудження споживацького способу життя та трудової експлуатації дітей

Практична здатність:

– готовність брати відповідальність за себе та інших;

– розвивати моральні якості для успішної професійної кар’єри;

– брати участь у шкільних заходах, волонтерській діяльності, у трудових десантах і благодійних акціях

8

Соціальна та громадянська компетентності

Ціннісне ставлення:

– усвідомлення змісту понять «громадянин», «патріотизм», «військово-патріотичне виховання», «готовність до захисту Вітчизни» як важливих складників життєдіяльності людини;

– усвідомлення конституційного обовʼязку щодо громадянських прав та захисту суверенітету і територіальної цілісності України;

– бажання брати участь у різних формах позакласної та позашкільної роботи військово-патріотичного спрямування;

– участь у шкільному самоврядуванні і в дитячих громадських об’єднаннях

Практична здатність:

– володіти навичками допомоги, самодопомоги, захисту та виживати в складних умовах;

– готовність захищати Батьківщину;

– дотримуватися конституційних норм, повага до державних символів, законів України;

– гуманно ставитися до інших людей, бути здатним до альтруїзму, співчуваття, емпатії;

– цінувати і поважати свободу інших, право на вибір та власну думку;

– поважати гідність кожної людини

9

Обізнаність та  самовираження у сфері культури

Ціннісне ставлення:

– ідентифікація себе як представника певної культури;

– визначення ролі і місця українськоїк ультури в загальноєвропейському і світовому контекстах;

– використання культурного досвіду в життєвих ситуаціях;

– долучення до творчості, висловлюючи власні ідеї, спираючись на досвід і почуття та використовуючи відповідні зображувально-виражальні засоби

Практична здатність:

– поціновувати культурні здобутки людства та інтерес до них;

– бути відкритим до культурного діалогу;

– потреба у творчій діяльності, яка би відповідала здібностям і нахилам

10

Екологічна грамотність

 і здорове життя

Ціннісне ставлення:

– усвідомлення природи, як джерела свідомості і духовності;

– усвідомлення людини як частини і результату еволюції природи;

– усвідомлення діяльності людини й її потреб як чинника руйнування довкілля;

– формування ставлення до природи як універсальної цінності;

– визнання за об’єктами природи права на існування незалежно від привнесеної користі;

– усвідомлення значущості здорового способу життя, фізичної підготовки та фізичного розвитку для повноцінного житття людини

Практична здатність:

– уміти виокремлювати екологічний контекст будь-якого виду діяльності;

– формувати практичні навички екологічно безпечної поведінки (вміти обирати діяльність, що наносить найменшої шкоди природі);

– уміти застосовувати позитивні надбання народних традицій та етнічної культури у ставленні до природи й побутовій діяльності.

 

Розділ 3. Організація виховної роботи, створення умов для виховання і розвитку учнів

з\п

Зміст виховної діяльності

Термін виконання

Відпові

дальний

Відмітка про виконання

Організувати чергування у ліцеї вчителів та учнів. Організація чергування в класах, провітрювання та дезінфекції приміщення

До 03.09

ЗДВР

Проаналізувати організацію літнього відпочинку дітей

До 03.09

ЗДВР

Надати допомогу класним керівникам, педагогу-організатору, органам учнівського самоврядування у розв’язанні організаційних питань та плануванні роботи на 2024/2025 навчальний рік

До 03.09

ЗДВР

Розробити розклад роботи гуртків

До 03.09

ЗДВР

Надати допомогу керівникам гуртків у плануванні роботи, узгодити їхні плани

До 03.09

ЗДВР

Скласти соціальний паспорт школи. Поновити картотеку дітей пільгових категорій

До 03.09

ЗДВР

Скласти акти обстеження матеріально побутових умов дітей пільгових категорій

До 03.09

ЗДВР, класні керівники

Забезпечити виконання методичних рекомендацій щодо використання державної символіки в закладах освіти. Із цією метою: поновити куточки національної символіки в усіх класних приміщеннях.

Протягом року

ЗДВР, класні керівники

Поновити методичні теки «На допомогу класному керівнику»

Вересень-жовтень

ЗДВР, класні керівники

Своєчасне оновлення інформації про проведені виховні заходи на сайті школи, сторінках у соціальних мережах.

Протягом року

ЗДВР, педагог-організатор 

Здійснити психолого-педагогічний аналіз з метою виявлення учнів, схильних до вживання спиртних напоїв, наркологічних речовин, куріння.

Вересень

ЗДВР, соціальний педагог

Рейд-перевірки класних кімнат та документації класних колективів: план виховної роботи класу, класний куточок, куточок державної символіки та правил БЖ під час військового стану

До 06.09

ЗДВР

Створити куточок

«Повітряна тривога»

«Алгоритм дій під час повітряної тривоги»

«Правила поведінки в укритті»

Вересень

Класні керівники, ЗДВР

Заняття з елементами тренінгу для учнів 1-11 класів «Самодопомога під час війни»

Протягом року

Практичний психолог

 

Організувати проведення творчих звітів керівників предметних гуртків

Протягом року

ЗДВР

Організувати проведення творчих звітів класних керівників

Протягом року

ЗДВР

Складати плани виховних заходів на час шкільних канікул

Протягом року

ЗДВР

Сформувати склад ради з профілактики правопорушень та організувати її роботу.

До 13.09

ЗДВР

Зібрати інформацію про зайнятість учнів у позаурочний час.

До 05.09

ЗДВР

Провести нараду з класними керівниками з питань планування роботи на навчальний рік.

Серпень

ЗДВР

Організувати роботу ШМО класних керівників.

Серпень-вересень

ЗДВР, керівник ШМО

Організувати роботу серед учнів закладу щодо здорового способу життя.

Протягом року

ЗДВР

З’ясувати контингент учнів шкільного віку в мікрорайоні закладу з метою виявлення учнів не охоплених навчанням.

Вересень

ЗДВР

Скоординувати плани шкільної роботи з представниками поліції у справах неповнолітніх, пожежною частиною, службою у справах неповнолітніх, ДАЇ.

Вересень

ЗДВР

Організувати та провести операцію:  «Живи, книго!».

Вересень

ЗДВР, шкільний бібліотекар

Проведення щорічних акцій:                    "Допоможи ближньому",  «Посади дерево», «Листя», «Земля», «Сніг».

Протягом року

ЗДВР, педагог-організатор

Розробити заходи щодо запобігання дитячого травматизму на навчальний рік

Вересень

ЗДВР

Скласти графік проведення відкритих виховних заходів.

Вересень

ЗДВР

Проводити засідання ради профілактики правопорушень.

Протягом року

ЗДВР

Організувати оздоровчого шкільного табору (по можливості) та проведення випускних вечорів.

Червень

ЗДВР

 

3.2. ШКІЛЬНА ЦИКЛОГРАМА ВИХОВНИХ ТИЖНІВ

МІСЯЦЬ

І ТИЖДЕНЬ

ІІ ТИЖДЕНЬ

ІІІ ТИЖДЕНЬ

IV ТИЖДЕНЬ

Вересень

02.09-06.09

Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!»

09.09-13.09

Олімпійський тиждень

16.09-20.09

Тиждень миру

23.09-27.09

Тиждень протидії булінгу

Жовтень

30.09-04.10

Тиждень вдячності захисникам та захисницям України «Нація нескорених: від козаків до сьогодення»

07.10-11.10

Тиждень шкільної бібліотеки

14.10-18.10

Тиждень протипожежної безпеки

21.10-25.10

Тиждень української писемності та мови

Листопад

04.11-08.11

Тиждень антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди

11.11-15.11

Тиждень толерантності

18.11-22.11

Тиждень Гідності та Свободи

25.11-29.11

Тиждень профорієнтації

Грудень

02.12-06.12

Тиждень милосердя і турботи

09.12-13.12

Всеукраїнський тиждень правових знань

16.12-20.12

Тиждень доброчесності

23.12-27.12

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

Січень

06.01-11.01

Канікули

13.01-17.01

Тиждень здоров’я, безпеки та добробуту

20.01-24.01

Тиждень українознавства

27.01-30.01

Тиждень національної пам’яті

Лютий

03.02-07.02

Тиждень ІТ (інформатики)

10.02-14.02

Тиждень іноземних мови та зарубіжної літератури

17.02-21.02

Тиждень пам’яті Героїв України

24.02-28.02

Тиждень початкових класів

Березень

03.03-07.03

Шевченківський тиждень

10.03.14.03

Тиждень мистецтва

17.03-21.03

Тиждень цивільного захисту

31.03-04.04

Тиждень здорового способу життя

Квітень

07.04-11.04

Тиждень трудового навчання і технологій

14.04-18.04

Тиждень математики

21.04-25.04

Тиждень природничих наук

28.04-02.05

Тиждень дитячого читання «Читацька родина єднається заради вільної країни»

Травень

05.05-09.05

Тиждень пам’яті та примирення

12.05-16.05

Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху

19.05-24.05

Тиждень учнівського самоврядування

26.05-30.05

Тиждень БЖД

 

3.3. КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ НА 2024/2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

І СЕМЕСТР

ВЕРЕСЕНЬ

МІСЯЧНИК ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Компетентнісний потенціал виховання: Екологічна грамотність та здорове життя. Соціальна та громадянська компетентності.

Тема періоду: «Моя безпека – запорука мого здоров’я»

Мета: пропагування здорового способу життя; проведення оздоровчо-профілактичної роботи серед підлітків; формування усвідомлення учнями ролі фізичної досконалості у гармонійному розвиткові особистості.

Завдання періоду:

  1. Пропагування здорового способу життя.
  2. Проведення профілактичної роботи серед учнів щодо безпеки життєдіяльності.
  3. Формування усвідомлення учнями безпечної поведінки,   гармонійному розвиткові особистості.

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності

Дата

Клас

Формування ключових компетентностей

Відповідальний

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

І тиждень. Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» (02.09-06.09.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна і громадянська компетентності. Екологічна грамотність і здорове життя

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе

День знань. Свято Першого дзвоника «Завжди усміхайся нам, Україно ясна!»

02.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

ЗДВР, педагог-організатор

Перший урок:

-національно-патріотичного спрямування,

- ментально-психологічної підтримки.

02.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Класні керівники

Участь в акції «Нам тут жити» від Фонду «Повернись живим».

05.09-27.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

ЗДВР, класні керівники,

Організувати волонтерську діяльність здобувачів освіти, надати допомогу вимушено переміщеним особам, а також допомогу щодо інтеграції у суспільство дітей із соціально-незахищених категорій.

Вересень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Адміністрація ліцею, класні керівники

Декада громадянської зрілості та творчого розвитку особистості «Ми господарі у школі, бо вона – наш другий дім».

02.09-13.09

1-11

Ініціативність і підприємливість

Класні керівники, ЗДВР 

«Вибори органів учнівського самоврядування – 2024».

04.09-06.09

1-11

Ініціативність і підприємливість

Педагог-організатор, ЗДВР

Міжнародний День демократії.

Виховні години:

  • «Я – маленький громадянин»,
  • «Ми творці власного життя»,
  • «Моя Україна демократична і вільна, я з нею пов’язую долю свою».

15.09

1-11

Уміння вчитеся впродовж життя

Класні керівники

Анкетування учнів «Шкільний лідер. Соціально-психологічний портрет» (з метою виявлення лідерських якостей учнів).

16.09

5-11

Ініціативність і підприємливість

Практичний психолог, педагог-організатор

ІІІ тиждень. Тиждень миру (16.09-20.09.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна і громадянська компетентності.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особисті до суспільства і держави.

День миру (21.09). Інтерактивна онлайн-виставка сучасної літератури «Ми – єдині, ми – за мир».

18.09-21.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності. Інформаційна і цифрова компетентності

Шкільний бібліотекар

Конкурс малюнків на асфальті: «Діти України за мир на Землі».

20.09

1-9

Соціальна і громадянська компетентності. Обізнаність та самовираження у сфері культури

Учителі мистецтва

Участь у Всеукраїнській освітній компанії «Голуб миру» (виготовлення голубів миру).

16.09-20.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Класні керівники.

Флешмоб «Мир над Україною».

19.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Педагог-організатор

Загальношкільна лінійка «Хай буде мир для України!»

20.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Педагог-організатор

Виховні години:

  • «Ми – діти світу»,
  • «Світове щастя неможливе без миру на Землі»,
  • «Ми за Мир»
  • «День Миру»,
  • «Вчимося жити у мирі і злагоді»,
  • «Хай буде мир у нашій рідній Україні».

16.09-20.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Класні керівники

День партизанської слави та річниці партизанського руху в Україні у період Другої світової війни 1939 – 1945 р.р.. Хронологічна презентація «День партизанської слави в Україні. Жовта стрічка».

22.09

5-11

Соціальна і громадянська компетентності

Учитель історії

Інтелектуальна гра «Невідома Україна?»

25.09

5-7

Соціальна і громадянська компетентності

Класні керівники

День пам’яті трагедії Бабиного Яру.

Усний журнал «Бабин Яр: людина, влада, історія». Інтерактивна виставка «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії».

29.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Учитель історії, педагог-організатор

Акція «Запали свічку пам’яті» до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру.

29.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Педагог-організатор

Забезпечити використання державної символіки, наочної агітації патріотичного спрямування при проведенні масових закладів у закладі освіти.

Протягом року

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР

Щоденна загальнонаціональна хвилина мовчання о 9:00.

Протягом року

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Педагог-організатор, класні керівники

Ціннісне ставлення особистості до сім`ї, родини, людей

Заходи щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження в сім’ї:

- Моніторинг соціального стану сімей учнів;

- Виставка «Права та обов’язки дітей у шлюбно – сімейному законодавстві».

03.09-05.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

ЗДВР, практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники 

Упорядкувати  банк даних дітей із соціально незахищених та пільгових категорій

- діти ПБП;

-діти-напівсироти;

-діти з багатодітних сімей;

-діти  з малозабезпечених сімей;

-діти з ООП,

-діти-інваліди дитинства;

- діти учасників АТО;

- діти постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

09.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

ЗДВР, класні керівники

Виявити та скласти обліково-статистичні картки на дітей пільгових категорій.

09.09

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

ЗДВР, класні керівники

Ціннісне

ставлення особистості до праці

Зустріч з рятувальниками «Професія – рятувальник».

17.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя 

Класні керівники, учителі мистецтва

Рейд-огляд збереження шкільних підручників учнями.

Вересень

1-11

Ініціативність і підприємливість

Шкільний бібліотекар.

Організація чергування учнів і вчителів у ліцеї.

Протягом року

7-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР

Оформлення класних куточків.

Вересень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Прибирання території ліцею.

Вересень

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя

ЗДВР, класні керівники

Ціннісне ставлення особистості до природи

Загальношкільна виставка композицій з живих квітів «Квіти мого краю».

11.09

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя

Класні керівники, учителі біології та географії

Всесвітній день туризму.

Квест «Мандруємо Україною разом».

Змагання «Орієнтування  на місцевості».

27.09

1-6

7-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Учитель географії, педагог-організатор

Участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Мандрівникам належить світ!»

27.09

1-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники, ЗДВР 

Збір фото-колажів  до Всесвітнього Дня туризму «Я подорожую!!!»

27.09   

1-11       

Екологічна грамотність та здорове життя

Педагог -організатор

Ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва

День українського кіно. Кінотеатр під відкритим небом «Перлини українського кіно»

13.09

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Педагог-організатор.

Акція «Даруй посмішку людям» (до Дня народження смайла)

19.09

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Педагог-організатор.

Проведення шкільного етапу гри «Що? Де? Коли?»

27.09

9-11

Математична компетентність. Компетентності у природничих науках і технологіях

Педагог-організатор , класні керівники

Літературні читання творів улюблених письменників до Всеукраїнського дня бібліотек «Книга – незбагненний світ у твоїх руках».

30.09

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Шкільний бібліотекар

Підготовка свята до Дня працівників освіти.

Вересень

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Педагог-організатор, класні керівники

Ціннісне ставлення особистості до себе

Проведення вступного інструктажу з правил поведінки під час повітряної тривоги, попередження дитячого травматизму, збереження життя і здоров'я учнів із записом до класного журналу.

02.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Єдина виховна година з безпеки життєдіяльності та правил дорожнього руху.

02.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Бесіди про необхідність дотримання учнями Статуту навчального закладу. Ознайомити з правилами поведінки у закладі освіти та правилами академічної доброчесності.

02.09-06.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Акція «Кожен учень хоче знати, де свої таланти показати». Формування гуртків, узгодження плану їхньої роботи.

02.09-13.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Бесіда «Вільний час – простір для розвитку здібностей» .

04.09-08.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класний керівник, керівники гуртків

Оновлення інформаційно-довідкового куточку з питань безпеки дорожнього руху

02.09-06.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР

Зустріч з працівниками Національної поліції України на тему: «Дотримання правил дорожнього руху».

06.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР

Проведення бесід із записом до журналу:

Правила дорожнього руху.

  • Організація дорожнього руху. Правосторонній, односторонній, двосторонній рух. Правила безпеки при переході вулиці. Наземний, надземний, підземний переходи.
  • Типи перехресть (регульовані, нерегульовані). Правила переходу дороги на перехрестях.

Правила протипожежної безпеки.

  • Вогонь – друг, вогонь – ворог. Причини виникнення пожеж, їх наслідки.

Правила безпеки з вибуховонебезпечними предметами.

  • Види боєприпасів, методи їх розпізнання. Небезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленні.

Правила безпеки на воді.

  • Вступ. Уміння триматися на воді – запорука безпеки. Особливості купання у морі, річці, ставку.

Вересень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

ІІ тиждень. Олімпійський тиждень (09.09-13.09.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Екологічна грамотність і здорове життя.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе.

Онлайн-пост фотоколажів «Наші спортивні будні»

09.09-13.09

1-11

Екологічна грамотність і здоровий спосіб життя

Класні керівники, педагог-організатор

Інформаційний промінь «Олімпійські чемпіони України»

10.09

1-4

Екологічна грамотність і здоровий спосіб життя.

УС, учителі фізичної культури

Ігри-естафети «Ми завзяті і спортивні»

12.09

5-11

Екологічна грамотність і здоровий спосіб життя.

Учителі фізичної культури

Рейд «Стоп курінню!»

09.09-13.09

7-11

Здоровий спосіб життя і екологічна грамотність

ЗДВР

Бесіда ПДТ «Шлях від школи додому»

18.09

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

IV тиждень. Тиждень протидії булінгу (23.09-27.09.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе

Заняття з медіаграмотності та медіазахисту «Цифрова гігієна: яких правил варто дотримуватися в інтернеті?»

23.09

1-11

Інформаційно-цифрова компетентність

Практичний психолог, соціальний педагог

Спорт-челендж «Я обираю активний спосіб життя» (до Всесвітнього дня здоров’я та довкілля)

26.09

1-4

Здоровий спосіб життя та екологічне виховання

Учителі фізичної культури

Години ментальної і психологічної підтримки здобувачів освіти:

«Як поводитися під час повітряної тривоги»,

«Як справитися з панікою»,

«Як зберегти психічне здоров’я»,

«Стрес та перемога над ним»,

Вересень 

1-11

Уміння вчитися впродовж життя. Здорове життя.

Практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники

Інтерактивна відео-панорама (Facebook) «Діти – це лідери завтрашнього дня» (звіт за місяць про участь у конкурсах, засіданнях, клубах, змаганнях, олімпіадах та інше.)

Вересень 

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, педагог-організатор, УС 

Психологічний тренінг «Розвиток навичок поведінки у конфліктних ситуаціях» (для учнів, схильних до конфліктної поведінки)

Вересень

1-11

Соціальні і громадські компетентності

Практичний психолог

Організація лекцій для дівчат 6-10-х класів, хлопців 8-10-х класів з питань особистої гігієни

Вересень

6-10

Екологічна грамотність і здорове життя

Медична сестра

Анкетування учнів «Я індивідуальність» (з метою виявлення здібностей учнів та складання програм розвитку)

Вересень

1-11

Уміння вчитеся впродовж життя

ЗДВР

Батьківський лекторій «Безпека в Інтернеті. Кібербезпека.», «Роль сім’ї по запобіганню шкідливих звичок, безпека в інтернгетпросторі». РИЗИКИ ДЛЯ ДІТЕЙ У КІБЕРПРОСТОРІ

Вересень

1-11

Уміння вчитеся впродовж життя

ЗДВР

Контроль відвідування учнями навчальних занять.

Вересень

1-11

Уміння вчитеся впродовж життя

ЗДВР

Забезпечення контролю за якістю харчування у  їдальні ліцею

Вересень

1-11

Уміння вчитеся впродовж життя

ЗДВР

 

ЖОВТЕНЬ

МІСЯЧНИК ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави. Ціннісне ставлення особистості до культури та мистецтва.

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна та громадянська компетентності. Спілкування державною (і рідною мовою у разі відмінності) мовами.

Тема: «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!»

Мета: вироблення в учнів високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім'я процвітання держави та до її захисту; забезпечення розуміння ними загальнолюдської і народної моралі щодо оточуючого природного та соціального середовища; виховання в школярів патріотизму, колективізму, свідомої дисципліни та організованості; забезпечення усвідомлення ними громадянського обов'язку.

Завдання періоду:

  1. Формувати національну свідомість.
  2. Виховувати повагу до історії, культури, звичаїв і традицій нашого народу.
  3. Усвідомлення себе як частини великого народу.
  4. Почуття відповідальності за націю, державу, її культурне і природне надбання.

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності

Дата

Клас

Формування ключових компетентностей

Відповідальний

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

І тиждень. Тиждень вдячності захисникам і захисницям України

«Нація нескорених: від козаків до сьогодення» (30.09-04.10.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна та громадянська компетентності.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення до суспільства і держави.

День захисників та захисниць України. Тематичні виховні години:

  • «Воїни. Історія українського війська»,
  • «Козацькому роду нема переводу»,
  • «Завдяки тобі...»,

- «Герої завжди серед нас».

30.09-04.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники

Козацькі забави «Ми – козаки, ми України діти».

01.10

1-4

Соціальна та громадянська компетентності

Учителі фізичної культури

Виставка вшанування «Герої нескореної України».

01.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор, учитель історії

Благодійний захід «Під покровом Героїв України».

02.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор, УС

Відео-подяка до Дня захисників і захисниць України «Врятуєм Україну!» на Facebook сторінці

01.10-04.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор, класні керівники, УС

Книжкова виставка «Невмирущий дух УПА».

03.04

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Шкільний бібліотекар

Зустрічі з учасниками російсько-української війни «Захисники країни, спасибі за майбутнє України».

30.09-04.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

ЗДВР, класні керівники

Створення мотиваційного листівок для військових ЗСУ «Ви сила і мужність України».

30.09-04.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники, УС

Перегляд фільмів проєкту «Харківщина зруйнована, але незламна». Цикл «Сліди/Scars».

07.10-11.10

1-11

Соціальна і громадянська компетентності

Педагог-організатор, УС

IV тиждень. Тиждень української писемності та мови (21.10-25.10.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Спілкування державною мовою

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави

Мовознавчий гравіккон «Мелодійна, багата, розмаїта» (До Дня української писемності та мови 27.10)

21.10

5-11

Спілкування державною мовою

Учителі української мови та літератури

Квест-батл між учителями та учнівським самоврядуванням «Мовознавча країна».

22.10

5-8

Спілкування державною мовою

Педагог-організатор, УС

Гра «Мовний ревізор».

23.10

9-11

Спілкування державною мовою

Учителі української мови та літератури

Фотоквест «Мова- ДНК нації».

24.10

1-4

Спілкування державною мовою

Учителі української мови та літератури

Чат-бот з відомими особистостями «Говоріть зі мною українською».

25.10

1-11

Спілкування державною мовою

Учителі української мови та літератури, педагог-організатор 

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

27.10

1-11

Спілкування державною мовою

Учителі української мови та літератури

Виховні години:

  • «Наша мова — солов'їна»,
  • «Мова рідна - слово рідне!»

21.10-25.10

1-11

Спілкування державною мовою

Класні керівники

Участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Лайфхаки з української мови».

21.10-25.10

1-11

Спілкування державною мовою

Учителі української мови та літератури

Покладання квітів до місць поховань загиблих воїнів у Другій Світовій війні (до Дня визволення України від фашистських загарбників).

28.10

9-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор

Виставка літератури «Україна в полум’ї війни».

28.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Шкільний бібліотекар

Виховні годин за темами:

  • «Визволення України від нацистських загарбників»,
  • «Подвиг не має забуття»,
  • «Тяжка доля жінок під час окупації».

28.10

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники

Ціннісне ставлення особистості до сім`ї, родини, людей

День громадян похилого віку. Акція «Добрі справи» - допомога ветеранам війни та праці, людям похилого віку, вітання вчителів – пенсіонерів з професійним святом.

01.10

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Відео-привітання до Дня працівників освіти.                

До 06.09

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури. Інформаційно-цифрова грамотність

УС

Відео-презентація «10 фактів, які підлітки хочуть знати про кібербулінг» за матеріалами UNICEF.

10.10

8-11

Уміння вчитися впродовж життя. Інформаційно-цифрова компетентність

УС, педагог-організатор 

Створення онлайн колажів «Побажання для неї» (до Міжнародного дня дівчат)

11.10

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

УС, педагог-організатор 

Години психолога (до Дня психологічного здоров’я 10.10):

«Я хочу стати кращим» – 1 кл.
«Дбай про інших» – 2 кл.
«Дисципліна і культура» – 3 кл.
«Віра у себе» – 4 кл.
«Сам собі вихователь» – 5 кл.
«Пізнай себе» – 6 кл.
«Світ моїх почуттів» – 7 кл.
«Створення життєвого проекту саморозвитку» – 8 кл.
«Вміння бути самим собою» – 9-11 кл.

Жовтень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Години соціального педагога:

«Добротою себе перевір»,

«Моральний ідеал і його місце в житті людини»,

«Думка колективу чи думка особистості»,

«Закон товариства»,

«Мистецтво жити гідно. В чому воно полягає»,

«Найстрашніші втрати – духовні»,

«Духовні скарби народу».

Жовтень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Проведення класних батьківських зорів.

Жовтень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Оформлення «куточків допомоги» в кожній класні кімнаті, на стендах, на шкільному сайті з інформацією про контакти місць надання ефективної допомоги з правової, медичної та соціально-психологічної підтримки.

Оформлення куточку для батьків

«З ЯКОГО ВІКУ ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО КІБЕРБЕЗПЕКУ ТА ЯКІ ПРАВИЛА ВСТАНОВИТИ»

Жовтень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, класні керівники

Ціннісне

ставлення особистості до праці

Рольова гра «Учуся все робити сам»

01.10-04.10

1-3

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Фотовікторина «Професії моїх батьків»

07.10-11.10

4-6

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Уявна подорож «Підприємства нашого міста»

14.10-18.10

7-9

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Фотоконкурс «Наші захоплення»

21.10-25.10

10-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Екологічний трудовий десант «Хай  сяє  ліцей наш   чистотою».

До 25.10

1-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Опитування «Як покращити роботу учнівського самоврядування?»

25.10   

1-11

Ініціативність та підприємливість

УС

Анкетування: «Моє ставлення до навчальних предметів».         

Жовтень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

УС

Ціннісне ставлення особистості до природи

Всесвітній день тварин. Участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Життя домашніх тварин».

04.10

1-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники, учитель біології

Виховні години:

  • «Тварини — не іграшки»,
  • «Якби тварини вміли говорити»,
  • «Боляче буває всім» (ставлення до тварин),

- «Тварини моєї місцевості».

04.10

1-2

3-4

5-7

8-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Kahoot гра «Домашні тварини: правда чи ні».

04.10

1-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Педагог-організатор, УС

Всеукраїнська благодійна акція «Happy Гав для Сірка».

Жовтень

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя.

Учнівське самоврядування

Участь у Всеукраїнській природоохоронній акції «Ліси для нащадків».

Жовтень

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя.

Учителі біології, ЗДВР

Участь у Всеукраїнській природоохоронній акції «Птах року»

Жовтень

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя.

Учителі біології, класні керівники 

Проведення благодійної акції «Чотирилапий друг» до Всесвітнього тварин.

Жовтень

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя.

Учнівське самоврядування

Ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва

Святковий концерт до Дня працівників освіти.

04.10

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Педагог-організатор, ЗДВР

ІІ тиждень. Тиждень шкільної бібліотеки «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки» (у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек)

(07.10-11.10.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Обізнаність і самовираження у сфері культури

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Відкритий урок «Сьогодення і майбутнє України і української книги».

07.10

7

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Шкільний бібліотекар

Буккросинг «Передай книжку другу».

08.10-11.10

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Шкільний бібліотекар

Участь в інтернет-конкурсі до Всеукраїнського дня бібліотек «Не сподівайтеся позбутися книжок»

Жовтень

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

ЗДВР, класні керівники, шкільний бібліотекар

Ціннісне ставлення особистості до себе

Міжнародний день проти насильства. Перегляд соціальної реклами щодо попередження різних проявів насильства, в т.ч. й домашнього «Світ без насильства» та мультиплікаційного фільму «Дітям про насильство».

02.10

3-9

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог, соціальний педагог

Бесіди з учнями на теми:

  • «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій», 
  • «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості»
  • Виховні години по класам «Насилля в сім'ї як соціальна проблема»,
  • «Не  проміняй свободу на рабство»,
  • «Як захистити себе від насильства в сім'ї»,

- «Життя без насильства».

02.10

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Виховна година «Знай собі ціну».

08.10

1-11

Ініціативність і підприємливість

Класні керівники

Профілактичні бесіди «Як захистити себе від вірусів і зміцнювати імунітет».

09.10

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя

Класні керівники

ІІІ тиждень. Тиждень протипожежної безпеки (14.10-18.10.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе

Ознайомлення із планом евакуації під час пожежі.

14.10

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Загальношкільний урок із працівниками ДСНС «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди!», «Збереження життя під час воєнного стану».

15.10

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, класні керівники

Інформаційна виставка «Твоя безпека – у твоїх руках» (на платформі Genially).

16.10

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Педагог-організатор

Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Тренінгові заняття «Скажи НІ сучасному рабству!»

18.10

5-11

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Години ментальної і психологічної підтримки здобувачів освіти:

«Як поводитися під час активних бойових дій»,

«Як виховати стійкість у воєнний час»,

«Безсоння: як допомогти собі заснусти»,

«Маніпуляція як різновид впливу».

 Жовтень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя. Здорове життя.

Практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники

Проведення бесід із записом до журналу:

Правила дорожнього руху

  • Правила переходу вулиці після висадки з транспорту.

Правила протипожежної безпеки

  • Дії під час виникнення пожеж у багатоповерховому будинку, власному будинку. Способи захисту органів дихання від чадного газу.

Запобігання отруєнням

  • Поширення отруєння грибами, рослинами та їх насінням. Профілактика харчових отруєнь.

Правила безпеки при користуванні газом

  • Загальні відомості про природний та зріджений газ.

Правила безпеки з вибуховонебезпечними предметами

  • Правила поводження з ВНП, невизначеними предметами та речовинами.

Жовтень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Інструктаж «Безпечні осінні канікули».

21.10-25.10

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Конкурс стінгазет від класів «Разом ми – сім’я, де кожен – особистість».

21.10-24.10

1-11

Обізнаність та  самовираження у сфері культури.

УС

Відео-презентація «Міністерства учнівського самоврядування».

27.10   

Ініціативність та підприємливість

УС

Гра «Весела перерва».

29.10

1-11

Ініціативність та підприємливість            

Анкетування батьків та дітей 1, 5, 10 класів з метою виявлення особливостей та характеру протікання процесу первинної адаптації дітей у ліцеї.

Жовтень

1, 5, 10

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

 

ЛИСТОПАД

МІСЯЧНИК ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави. Ціннісне ставлення особистості до праці. 

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна та громадянська компетентності. Уміння вчитися впродовж життя.  

Тема: «Право створено на користь людству»

Мета: Формування правової культури та прищеплення учням поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції України, державних символів (Герба, Прапора, Гімну); забезпечення знання та виконання ними законів України, норм та правил поведінки в школі.

Завдання періоду:

  1. Виховувати моральні якості, цінності, пріоритети.
  2. Вміння цінувати себе і кожного як неповторну особистість.
  3. Формувати правову культуру учнів, єдність моральної свідомості і поведінки.
  4. Розуміння правил взаємодії людей у суспільстві, толерантного ставлення до інших, необхідності дотримуватись конституційно-правових норм, своїх прав, обов´язків, свобод.

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності

Дата

Клас

Формування ключових компетентностей

Відповідальний

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

ІІІ тиждень. Тиждень Гідності та Свободи (18.11-22.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Соціальна та громадянська компетентності

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до суспільства та держави

День Гідності та Свободи. 

Виставки малюнків «Україна починається з тебе»

18.11-22.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники

Літературна виставка «Україна: незалежність, гідність, свобода».

18.11-22.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Шкільний бібліотекар

Документальна панорама пам’яті, віртуальні екскурсії місцями Революції Гідності «Вільні творять майбутнє».

19.11-20.11

5-8

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор

Перегляд  документального фільму «Революція під прицілом», «Життя на межі».

20.11

9-11

Соціальна та громадянська компетентності

Учитель історії

Виховні години «Україна – країна нескорених!», години пам’яті «Пам’ятаємо подвиг Героїв Небесної Сотні».

21.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники

Хвилина вшанування «Герої не вмирають».

21.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

УС

День пам’яті жертв Голодомору. Загальношкільний мітинг-реквієм «Білим янголам скорботи…».

24.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатора

Участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті у своєму вікні»

24.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники, УС 

Виховні години:

- «Згадаємо пам'ять жертв голодомору…»,

- «Голодомор очима живих свідків»,

- «Пам’ять не стирається віками»,

- «Під подихом голодної смерті»,

- «Є пам’ять, якій не буде кінця»,

- «Вони не мовчали, щоб світ знав»,

- «Жнива скорботи.Голодомор мовою фактів»,

- «Чорна дошка пам’яті».

24.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники, учитель історії

Ціннісне ставлення особистості до сім`ї, родини, людей

Операція  «Турбота».

Уточнення  та  упорядкування  списків  учнів  груп  ризику  та  дітей,  що  потребують  особливої  педагогічної уваги.

Провести індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень

08.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор, УС

ІІ тиждень. Тиждень толерантності (11.11-15.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей

Загальношкільна акція «На скільки я толерантна людина».

11.11

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Година спілкування з елементами тренінгу «Толерантність світу – гарантія миру». Перегляд короткометражного соціального фільму.

12.11

1-9

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог 

Брейн-ринг:

«Толерантне ставлення до всіх націй і народностей»,

«Толерантність – моральний імператив сьогодення».

12.11

10

11

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог, соціальний педагог 

Акція «Таємний друг» до Всесвітнього Дня доброти.

13.11

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог, УС

Тематичні перерви «Зроби свій вибір на користь життя».

14.11

5-7

Уміння вчитися впродовж життя

УС

Міні-тренінг на розвиток уваги «Різноманітний світ»

14.11

1-4

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Фотоквест «Добро починається з тебе».

15.11

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Педагог-організатор

Заходи із профілактики поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей та учнівської молоді:

Бесіди: «Мій день, мої добрі вчинки», «Заповіді людяності», «Джерела величі людини».

22.11

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники

«Ні насиллю!» (до міжнародного дня боротьби за ліквідацію насилля над жінками)

25.11

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Учитель громадянської освіти

Ціннісне

ставлення особистості до праці

IV тиждень. Тиждень профорієнтації (25.11-29.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя. Ініціативність та підприємливість

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до праці

Оформлення куточків з профорієнтації «На допомогу випускнику»

Листопад

9, 11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, класні керівники

Проведення занять з елементами тренінгу «Моя майбутня професія: правила вибору»

25.11

9

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Організація тестування й анкетування здобувачів освіти з метою виявлення профінтересів

26.11

5-11

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог 

Рольова гра «Усі професії хороші – вибирай на смак».

27.11

1-2

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, класні керівники

Ігрове спілкування «У світі професій».

28.11

3-4

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, класні керівники

День батьківського самоврядування. Майстер-класи від батьків «Ярмарок професій».

29.11

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, класні керівники

Забезпечення участі старшокласників в онлайн  Днях відкритих дверей навчальних закладів (за умови дотримання умов воєнного стану та протиепідемічних вимог)

Протягом року

8-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, класні керівники

Ціннісне ставлення особистості до природи

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього  середовища під час війни та збройних конфліктів. Тематичні інформаційні п’ятихвилинки Виставка малюнків «Природнє середовище у повоєнний час: небезпечні знахідки»

06.11

1-6

Екологічна грамотність і здорове життя

Класні керівники

Конкурс на кращу годівничку «Годівничка для синички – 2024»

Листопад

1-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники, педагог-організатор

Акції з благоустрою та прибирання території навчального закладу та озеленення класних кімнат.

Листопад

6-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники

Ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва

Квест – гра «Золота осінь».

06.11

1-2

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Педагог-організатор, класні керівники

Відеолінійка «Майдан – фортеця духу».

18.11-22.11

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Педагог-організатор, УС

Виставка фотогазет «Світ наших захоплень».

25.11

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Педагог-організатор, класні керівники

Ціннісне ставлення особистості до себе

І тиждень. Тиждень антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди (04.11-08.11.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Здоровий спосіб життя та екологічна грамотність.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе.

Анкетування для учнів 8-11 класів «Проблема шкідливих звичок» - вивчення рівня знань учнів з питань формування здорового способу життя.

04.11

7-11

Здорове життя та екологічна грамотність

Практичний психолог

Анкетування щодо виявлення паліїв тютюну та вживання спиртного в сім’ї.

04.11

1-6

Здорове життя та екологічна грамотність

Соціальний педагог 

Виховні години:

  • «Ні! Шкідливим звичкам!»,
  • «Вплив куріння на організм дитини!»,
  • «Шкідливий вплив тютюну, алкоголю та наркотичних речовин на організм людини»,
  • «Вибір є у кожного з нас!»,

- «Твоє майбутнє в твоїх руках!».

05.11

1-4

Здорове життя та екологічна грамотність

Класні керівники

Виставка малюнків «Шкідливі звички-шлях у безодню!»

06.11

1-11

Здорове життя та екологічна грамотність. Обізнаність та самовираження і сфері культури

Педагог-організатор

Онлайн-лепбук «Скажемо «НІ!» алкоголю, тютюну, наркотикам»

07.11

1-11

Здорове життя та екологічна грамотність

УС

Проведення акції «16 днів проти насилля»

25.11-10.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог, соціальний педагог

Анкетування «Вивчення проявів насильства в дитячому колективі»

25.11

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Створення відеороліку «Ми за життя без насилля!!!»

26.11

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Виховні години:

  • «Я маю право жити без насильства»,
  • «Зупини насильство»,
  • «Не будь байдужим»,
  • «Здоров’я – найбільша цінність у житті».

25.11-10.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Тренінг «Моя прив’язаність»

26.11

1-4

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Круглий стіл «Мій безпечний електронний світ»

27.11

5-7

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Квест «Тест Білборда та кохання в інтернеті»

28.11

8-9

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Година спілкування «(Не)дитячі стосунки онлайн»

29.11

10-11

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Години ментальної і психологічної підтримки здобувачів освіти:

«Агресія і хейт у соцмережах: як реагувати»,

«Добре там де ми є. Як перестати переживати»,

«Життєві труднощі як сходинка до себе»,

«Методи боротьби з тривогою».

Листопад

1-11

Уміння вчитися впродовж життя. Здорове життя.

Практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники

Проведення бесід із записом до журналів:

Правила дорожнього руху

  • Дорожні знаки.

Правила протипожежної безпеки

  • Правила експлуатації побутових нагрівальних, електричних та газових приладів.

Правила безпеки на воді

  • Допомога утопаючому. Рятувальні прийоми та засоби надання першої долікарняної допомоги потерпілому.

Правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму

  • Поняття про джерела струму, їх небезпечність для життя та здоров’я людини.

Листопад

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Аналіз  стану  відвідування  учнями   уроків та запізнень.

Листопад

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, УС

Аналіз стану дитячого травматизму

Листопад

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР

Контроль за системою пошуку та розвитку обдарованих дітей

Листопад

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР

 

ГРУДЕНЬ

МІСЯЧНИК ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва. Ціннісне ставлення особистості до праці.

Компетентнісний потенціал виховання: Обізнаність та самовираження у сфері культури. Ініціативність та підприємливість. 

Тема: «Діти – лідери завтрашнього дня»

Мета: Формування основ духовно-морального та фізичного розвитку особистості, усвідомлення цінності власного життя і збереження здоров’я (фізичного, психічного, соціального, духовного, культурного) кожної людини. Розвиток творчих здібностей та талантів учнів. Формування життєвих компетенцій та активної життєвої позиції.

Завдання періоду:

  1. Розвивати пізнавальну активність учнів, їх загальну ерудицію;
  2. Створювати умови для самореалізації учнів, розвивати прагнення до саморозвитку;
  3. Формувати вміння жити і працювати в колективі
  4. Виховувати соціально активну молодь.

Змістові лінії

Зміст виховної діяльності

Дата

Клас

Формування ключових компетентностей

Відповідальний

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Заходи до Дня Збройних Сил України. Челендж подяки « Ми будемо боротися, доки стане сил!»

06.12

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор, УС

Спортивні перегони «Майбутні захисники України»

06.12

9-11

Соціальна та громадянська компетентності

Учителі фізичної культури

Книжкова виставка «Історія становлення Збройних Сил України»

02.12-06.12

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Шкільний бібліотекар

ІІ тиждень. Всеукраїнський тиждень правових знань (09.12-13.12.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

Виховні години:

«Я маю право... кожна людина має право»,
«Мої права та обов'язки»,
«Дитяча праця і права дитини»,
«Немає прав без обов'язків»,
«Конвенція ООН та Конституція України про права дітей»,
«Діти мають знати свої права»,
«Громадянське суспільство - гарантія дотримання прав людини»,
«Дебати: право на приватне життя»,
«Твоя правова культура»,
«Основи правосвідомості особистості»,
«Від формування правомірної поведінки до правової культури громадянина України».

09.12-13.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

День вшанування пам’яті ліквідаторів ЧАЕС.

Уроки мужності «Пам'ятаймо героїв».

14.12

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Класні керівники, учитель історії

3D-тур «Годинник життя безупинно іде. Чорнобиль».

14.12

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

Педагог-організатор, УС

Ціннісне ставлення особистості до сім`ї, родини, людей

І тиждень. Тиждень милосердя і турботи (02.12-06.12.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.

Виховні години:

«Любов. Любов-милосердя. Добродійні справи людини»,
«Немає місця на землі, де б засуджували милосердя»,
«Милосердя в нашому житті»,
«Турбота. Діти допомагають дітям»,
«Мудрість людської турботи»,
«Турбота за інших людей – головний обов’язок у житті»,
«Моральні цінності мого народу. Традиції поваги, турботи, співчуття й допомоги людям».

02.12-06.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Раптівка (флешмоб) «Добро крокує по планеті»

02.12

7-9

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники, УС

Заходи у рамках акції «16 днів проти насилля».

Акція солідарності «Червона стрічка як символ розуміння» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом)

01.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Кінотренінг «СНІД: не залишаймося байдужими» до всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

01.12

5-8

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Онлайн квест з безпечного працевлаштування (до Міжнародного дня боротьби із рабством)

02.12

9-11

Уміння вчитися впродовж життя

Педагог-організатор, УС

Година спілкування «Живи вільно» (до Міжнародного дня боротьби із рабством)

02.12

3-7

Уміння вчитися впродовж життя

Практичний психолог

Година спілкування «Ми різні – ми рівні!» до міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями

03.12

1-2

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Операція «Скарбничка добрих справ»  до Міжнародного дня інвалідів (різдвяні подарунки, листівки, сувеніри).

03.12

1-11

Ініціативність і підприємливість

Педагог-організатор, класні керівники, УС

Перегляд соціального короткометражного фільму «Інвалідність – не вирок».

03.12

7-8

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Святковий благодійний торжок смаколиків до Дня благодійності.

05.12

1-11

Ініціативність і підприємливість

ЗДВР, класні керівники

Арт заняття «Знати! Розуміти! Дотримуватися!» (Міжнародний день прав людини)

06.12

1-4

Уміння вчитися впродовж життя

Соціальний педагог

Проведення класних батьківських зорів.

Грудень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Профілактика комп’ютерного насильства та проявів агресії в кіберпросторі та соцмережах. Про важливість взаємин у темі кібербезпеки.

Грудень

1-11

Інформаційно-цифрова компетентність

Соціальний педагог, класні керівники

Ціннісне

ставлення особистості до праці

Майстер-класи із виготовлення оберегів, вітальних листівок для воїнів ЗСУ.

04.12-06.12

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Учителі трудового навчання, мистецтва, УС

Благодійна акція «Тепла хвиля» (плетіння маскувальних сіток для потреб ЗСУ, приготування смаколиків для воїнів, відвідування захисників, які перебувають на лікуванні у медичних установах).

Грудень

1-11

Соціальна та громадянська компетентності

ЗДВР, педагог-організатор, класні керівники, УС

Трудові десанти «Хай сяє школа рідна чистотою» єдиний санітарний день.

Грудень

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя

Класні керівники

Взяти участь у всеукраїнській акції «Охорона праці очима дітей».

Грудень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники, ЗДВР

Всеукраїнський конкурс дитячих робіт «Зробимо життя безпечним».

Грудень

1-11

Компетентності у природничих науках і технологіях

Класні керівники, ЗДВР

Рейд «Скажемо «Ні» запізненням».

Грудень

1-11

Уміння вчитися  впродовж життя

Класні керівники,  ЗДВР

Онлайн-перекличка обдарованих учнів ліцею «Разом у Новий рік!» (створити відео з досягненнями учнів ліцею та розмістити на сайті й соцмережах закладу)

До 30.12

1-11

Інформаційно-цифрова компетентність

Педагог-організатор, УС

Ціннісне ставлення особистості до природи

Екологічний десант «Нагодуй птахів».

Грудень

1-11

Екологічна грамотність і здорове життя

Учитель біології

Година милування «Віч-на-віч з природою».

Грудень

1-2

Компетентності у природних науках та технологіях

Класні керівники

Екологічний турнір «Знай, люби, бережи!».

Грудень

3-4

Компетентності у природних науках та  технологіях

Класні керівники

Брейн-ринг «Земля – наш дім».

Грудень

5-7

Компетентності у природних науках та технологіях. Екологічна грамотність і здорове життя

Класні керівники, учителі природничих наук

Дебати «Природа, людина: пошук гармонії».

Грудень

8-11

Компетентності у природних науках та технологіях. Екологічна грамотність і здорове життя 

Класні керівники, учителі природничих наук

Ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва

Заходи до Дня Святого Миколая. Арт-майстерні «Від Миколая до Різдва».

Грудень

1-11

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Учителі трудового навчання, мистецтва

Святкове привітання від Святого Миколая для класних колективів «В український рідний край поспішає Миколай».

06.12

1-11

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Педагог-організатор, класні керівники, УС

Виставка фото-колажів «А хустка в нас завжди була в пошані» до Дня української хустки.

07.12

1-11

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Класні керівники, педагог-організатор, УС 

Конкурс на краще оформлення класної кімнати та приміщень ліцею.

До 27.12

1-11

Обізнаність та самовираження у сфері культури

Класні керівники

Підготовка та проведення новорічних заходів «Пригоди друзів у пошуку Нового року».

27.12

1-11

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Класні керівники, педагог-організатор, УС

Ціннісне ставлення особистості до себе

Стенд-анкетування «Дерево питань» (збір запитань на правову тематику від учнів)

09.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Учитель правознавства

Квест «Закон і ми».

10.12

5-7

Уміння вчитися впродовж життя

Учитель правознавства

Ділова гра «Наші права – щасливе дитинство»

11.12

3-4

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Подорож у країну Права дитини.

12.12

1-2

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Батл-гра «Правосвідомість громадянина"»

13.12

8-11

Уміння вчитися впродовж життя

Учитель правознавства

Перегляд фільму «Казка про безпечний Інтернет»

14.01

1-4

Інформаційно-цифрова грамотність

Учитель інформатики, класні керівники

 

ІІІ тиждень. Тиждень доброчесності (16.12-20.12.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя. Соціальна та громадянська компетентності.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе. Ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей.

Конкурс на кращий проєкт «Скажемо списуванню «Ні!»

16.12

5-11

Уміння вчитися впродовж життя

Педагог-організатор, УС

Бесіда «Що таке академічна доброчесність і яка відповідальність за її недотримання»

17.12

9-11

Уміння вчитися впродовж життя

Учитель правознавства

Флешмоб «Ми проти тиску та маніпуляцій»

17.12

7-8

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Виготовлення колажів «Не бери чужого»

18.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

УС

Виставка малюнків «Чесність – це шлях до успіху»

19.12

1-4

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Учитель мистецтва

Виховні години:

  • «Добро. Чесність»,
  • «Що таке корупція?»,
  • «Магічний урок доброчесності»,
  • «Конфлікт інтересів».

20.12

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

ІV тиждень. Тиждень знань безпеки життєдіяльності (23.12-27.12.2024)

Компетентнісний потенціал виховання: Уміння вчитися впродовж життя.

Програма «Основні орієнтири виховання»: Ціннісне ставлення особистості до себе.

Перегляд мультфільму «Небезпечні забави лисенятка Фредді»

23.12

1-4

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Вікторина «Правила безпечної поведінки».

24.12

5-6

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Рольова гра «Твоя безпека - це твоя уважність».

25.12

7-8

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Круглий стіл «Чи завжди я дбаю про свою безпеку?»

26.12

9

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Практичне заняття  «Знати, щоб передбачити. Передбачити, щоб діяти».

27.12

10-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Бесіди щодо профілактики статевих захворювань серед здобувачів освіти.

23.12-27.12

7-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники, медична сестра

Години ментальної і психологічної підтримки здобувачів освіти:

«Як захистити себе від негативу»,

«Як перебороти депресію»,

«Емоції під контролем»,

«Як боротися з надмірним хвилюванням».

Грудень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя. Здорове життя.

Практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники

Проведення бесід із записом до журналу:

Правила дорожнього руху

  • Дорожня розмітка.

Правила протипожежної безпеки

  • Пожежонебезпечні речовини та матеріали. Пожежна безпека при поводженні з синтетичними, горючими, легкозаймистими матеріалами та речовинами.
  • Пожежонебезпечні об’єкти. Новорічні свята: новорічна ялинка, електричні гірлянди; небезпека використання відкритого вогню (свічки, бенгальські вогні тощо). Користування печами, камінами.

Правила безпеки при користуванні газом

  • Правила безпечного користування побутовими газовими приладами: котел, пічка, запальничка тощо.

Правила безпеки з вибуховонебезпечними предметами

  • Запобігання дитячому травматизму від ВНП побутового призначення: піротехнічні засоби, горючі та легкозаймисті речовини.

Правила безпеки на воді

  • Правила поведінки на кризі. Надання допомоги потерпілому на воді взимку.

Грудень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

Класні керівники

Рейд «Щоденник». Перевірка за веденням щоденників здобувачів освіти

Грудень

1-11

Уміння вчитися впродовж життя

ЗДВР, УС

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.